Stomatologia Fudalej

Stomatologia, Implantologia, ortodoncja

Stomatologia Żoliborz równa się Stomatologia Fudalej!  Stomatologia FUDALEJ, to autorska placówka dr Pawła Fudaleja M.Sc., stomatologa, implantologa z wieloletnim doświadczeniem. Lekarza pierwszej grupy polskich implantologów, którzy ukończyli prestiżowe studia podyplomowe a kierunku Master of Orla Implantology na Uniwersytecie im. Johana Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem. Od niedawna placówka kierowana przez dr Pawła Fudaleja rozszerzyła swoją działalność również o usługi ortodoncji, świadczone zgodnie z protokołem Smileline.

Stomatologia Fudalej daje swoim pacjentom znakomite materiały i bezpieczne techniki zabiegowe oraz służy rzetelną wiedzą. Dzięki naszemu ciągłemu zaangażowaniu w podnoszenie kwalifikacji na kursach w kraju i za granicą możemy zaoferować wszystkie możliwe sposoby leczenia oraz dobrać najlepszy rodzaj terapii dla każdego pacjenta. Stosujemy wyłącznie sprawdzone i skuteczne metody, ale jesteśmy również otwarci na nowości stomatologiczne. Oferujemy usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii stomatologicznej, periodontologii oraz higieny jamy ustnej. Posiadamy najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt do rentgenodiagnostyki oraz własne laboratorium protetyczne. Profesjonalnie przygotowany personel pomoże z uśmiechem, bez strachu i bezboleśnie przejść przez wszystkie zabiegi. U nas każdy pacjent poczuje się wyjątkowo.

Implantologia

To świetnie zlokalizowana w tej renomowanej warszawskiej dzielnicy Żoliborz, wielospecjalistyczna placówka stomatologiczna, której znakiem rozpoznawczym jest implantologia dentystyczna. Wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz najwyższe kwalifikacje są gwarantem, że Wasze leczenie implantoprotetyczne zakończone zostanie sukcesem. Radość z odzyskanie wcześniej utraconego uzębienia każdorazowo motywuje nas do jeszcze większych starań aby Wszyscy pacjenci mogli cieszyć się zdrowym i radosnym uśmiechem. Łatwy dojazd, dość sporo miejsc parkingowych i bardzo korzystne połączenie metrem z przystaniem przy placu Wilsona. Dzięki temu oferujemy naszym pacjentom usługi wsparte najnowocześniejszą technologią i z gwarancją konkurencyjnej ceny! Stomatologia Fudalej = stomatologia Żoliborz!

Serdecznie zapraszamy!

Leczenie implantologiczne

Implantologia

Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii, nie maskuje braku zębowego, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający nowy ząb. Implant sam w sobie jest częścią niewidoczną, tak samo jak częścią niewidoczną są korzenie zębów. Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część.

W naszej Klinice stosujemy implanty amerykańskiej firmy BIOMET 3i. System ten jest poparty wieloletnimi badaniami charakteryzującymi się znakomitymi rezultatami u pacjentów na polskim i światowym rynku implantologii. Dzięki rewolucyjnej technologii – nanotechnologii – firma BIOMET 3i opracowała implant NanoTite™, który pomoże Państwu odzyskać własny naturalny uśmiech, i to bez względu na to, jak trudne czy skomplikowane będzie leczenie. Badania kliniczne dowiodły, że dzięki unikatowej powierzchni NanoTite™ implanty BIOMET 3i mogą być stosowane w grupie podwyższonego ryzyka z zachowaniem ponad 98,5 % powodzeń. Grupa ta obejmuje między innymi: – palaczy – osoby z chorobami przyzębia – pacjentów z kością 3. i 4. klasy – osoby z ustabilizowaną cukrzycą.

Leczenie protetyczne: korony, licówki, mosty

Protetyka stomatologiczna

Protetyka zajmuje się nie tylko uzupełnianiem braków w uzębieniu czy przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia, ale również poprawą estetyki zębów. Niepełne uzębienie niesie ze sobą poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia, codziennego funkcjonowania jak i samopoczucia pacjenta.

Zastosowanie LICÓWEK (porcelanowych, kompozytowych)umożliwia rozwiązanie wielu problemów estetycznych w sytuacjach, gdy struktura zęba jest zdrowa i twarda. Główną zaletą licówek jest minimalna ingerencja w tkankę zębową – w trakcie szlifowania usuwa się bardzo cienką (około 0,5 mm) warstwę szkliwa na powierzchni wargowej. Szlifowanie ma na celu stworzenie miejsca dla materiału, z którego wykonana jest licówka.

Z kolei KORONY wykonuje się w przypadkach, w których, ze względu na zniszczenie, nie da się całkowicie odbudować tkanek metodami poprzez wypełnienie materiałem kompozytowym lub stosując licówki. Oprócz odbudowy tkanek twardych korony stosuje się w celu poprawy estetyki i wymowy, jako umocowanie mostu, do przebudowy zwarcia oraz jako elementy utrzymujące protezy ruchome.

MOSTY to stałe uzupełnienia protetyczne, które uzupełniają niewielkie braki zębowe. Każda nawet pojedyncza luka stwarza zagrożenie dla sąsiadujących z nią zębów. Mają one tendencję do pochylania się, a nawet przesuwania w kierunku wolnej przestrzeni. Ząb przeciwstawny wysuwa się z zębodołu, a to z biegiem czasu może doprowadzić do jego utraty. Większe braki w uzębieniu często są przyczyną patologicznego starcia pozostałych zębów, ich rozchwiania, a także problemów estetycznych czy upośledzenia funkcji narządu żucia. Uzupełnienie luki pozwala na pełne przywrócenie upośledzonych lub utraconych funkcji narządu żucia, poprawę wyglądu estetycznego twarzy i zapewnienie pacjentowi dobrego samopoczucia.

Ortodoncja Smileline

Ortodoncja cyfrowa – protokół Smileline

Od początku 2018 roku w Interdyscyplinarnej placówce Stomatologia Fudalej, świadczone są również zabiegi z zakresu ortodoncji, czyli leczenie wad zgryzu wg protokołu postępowania Smileline. Ortodoncja Żoliborz to Stomatologia Fudalej!

Warto wiedzieć, że Smileline to przede wszystkim ważne dla każdego pacjenta:

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa terapii poprzez nadzór nad całym procesem planowania i leczenia przez prof. Piotra Fudaleja

Ortodoncja cyfrowa – czyli zastosowanie najnowocześniejszej technologii cyfrowej w leczeniu ortodontycznym, w leczeniu wad zgryzu

KORZYSTNE CENY – które zawdzięczamy zastosowaniu ww. nowości technologicznych!

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Wybielanie zębów

W Naszej Klinice oferujemy wybielanie zębów dwoma metodami o długotrwałym efekcie wybielającym – system Beyond lub metody nakładkowej Nite White.

BEYOND to metoda wykonywana w gabinecie (skuteczność działania widać natychmiast), polegająca na zastosowaniu środka chemicznego (mieszanka nadtlenku wodoru i dwutlenku krzemu) i naświetlaniu zimnym, niebieskim światłem o wysokiej częstotliwości (480-520 nanometrów) za pomocą akceleratora wybielającego BEYOND. Wybielanie zębów metodą Beyond™ odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod naszą pełną kontrolą. Cały zabieg trwa ok. 30 minut. Już po pierwszej wizycie pacjent może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem. Krótki czas przeprowadzania zabiegu w porównaniu z np. wybielaniem nakładkowym stanowi też istotny czynnik, dzięki któremu wielu pacjentów decyduje się właśnie na wybielanie zębów metodą Beyond™.

Zaawansowana diagnostyka stomatologiczna

Cyfrowa diagnostyka

W naszym gabinecie kładziemy ogromny nacisk na dokładne poznanie przyczyn bólu, oraz innych dolegliwości z jakimi  przychodzą do nas pacjenci. Uważamy, że samo wskazanie bolącego miejsca nie jest przyczynkiem do rozpoczęcia leczenia.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że sam symptom może być zdradliwy, a „promieniowanie” bólu jest bardzo mylące! Dlatego, aby trafnie ocenić kondycję pacjenta korzystamy z radiografii cyfrowej oraz tomografii 3D. W wielu przypadkach pod zdrowo wyglądającym zębem tworzy się stan zapalny, nie zawsze widoczny na zdjęciach rentgenowskich. Nieleczony może prowadzić do groźnych powikłań.
Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka pozwoli uniknąć komplikacji, bólu, a co najważniejsze, znacznie skraca czas leczenia. Jako jeden z niewielu gabinetów dentystycznych w Polsce, możemy pochwalić się zakupem urządzenia marki Kodak 9000 3D, wykorzystywanego do celów diagnostycznych tomografii stomatologicznej. Sprzęt pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu szczęk i zębów. Dzięki niemu nie ma mowy o pozostawionym w dziąśle korzeniu, czy o niedoleczonych stanach zapalnych. Co więcej, na wynik nie trzeba czekać dłużej, niż 5 sekund!

Profilaktyka i profesjonalna higiena stomatologiczna

Stomatologia zachowawcza

„Lepiej jest zapobiegać, niż leczyć” – to wie każdy, kto kiedykolwiek cierpiał na ból zęba. Niestety, często zdarza się, że bagatelizujemy pierwsze symptomy próchnicy licząc na to, że „samo przejdzie”. Zalecamy odwiedzanie dentysty raz na pół roku, tak by sprawdzić nasze zęby i w miarę potrzeby rozpocząć leczenie lub przez profilaktykę zabezpieczyć aktualny stan. Profilaktyka w gabinecie stomatologicznym pozwala pozbyć się kamienia nazębnego, ale także poprzez zabieg fluoryzacji wzmocnić szkliwo.

Oferujemy Państwu następujące zabiegi profilaktyczne:
• usunięcie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków (skaling),
• piaskowanie – usuwanie osadów za pomocą piasku dentystycznego,
• polerowanie – usuwanie osadów zestawem specjalnych gumek i past,
• lakierowanie – potężna dawka fluoru pomagająca chronić szkliwo,
• fluoryzacja – wzmacnia zęby i chroni je przed próchnicą,
• wygładzanie bruzd (lakowanie),
• szyna relaksacyjna – rodzaj aparatu korekcyjnego zgryzu, który zakłada się na noc.
Profilaktyka stomatologiczna ma same plusy – zapobiega przyszłym dolegliwościom, poprawia uśmiech i co zachęci wszystkich sceptyków – jest bezbolesna!

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Jeśli macie Państwo pytania to prosimy o telefon lub wypełnienie formularza. Odpowiadamy szybko i konkretnie.

Jeśli jesteście gotowi na konsultację to serdecznie zapraszamy do jednej z naszych placówek. Konsultacja potrwa nie dłużej niż 30 minut!

Wyślij zapytanie >

INFOLINIA

+48 884 618 018

od poniedziałku do piątku

od 10:00 do 18:00

Stomatologia Fudalej

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Kierownik medyczny

Dr Paweł Fudalej M.Sc.

Lekarz stomatolog – implantolog

Dr Paweł Fudalej M.Sc. od przeszło 20 lat nieprzerwanie leczy pacjentów. Jego główne obszary zainteresowań medycznych to: ​stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, protetyka, chirurgia implantologiczna. Ukoronowaniem jego dotychczasowych osiągnięć jest tytuł Master of Oral Implantology. Jako jeden z pierwszych Polaków ukończył studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W swoich badaniach zajmował się oceną stabilności estetyki leczenia implantologicznego u osób młodych. Na co dzień zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami implantologicznym i ze szczególnym uwzględnieniem implantologii estetycznej. Dr Paweł Fudalej M.Sc. daje swoim pacjentom znakomite materiały i bezpieczne techniki zabiegowe oraz służy rzetelną wiedzą.

Dlaczego warto nas wybrać?

Dzięki naszemu ciągłemu zaangażowaniu w podnoszenie kwalifikacji na kursach w kraju i za granicą możemy zaoferować wszystkie możliwe sposoby leczenia oraz dobrać najlepszy rodzaj terapii dla każdego pacjenta. Stosujemy wyłącznie sprawdzone i skuteczne metody, ale jesteśmy również otwarci na nowości stomatologiczne. Oferujemy usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii stomatologicznej, periodontologii oraz higieny jamy ustnej. Od początku 2018 roku również i ortodoncja a zwłaszcza ortodoncja cyfrowa jest jednym z naszych wyróżników.

Ortodoncja Żoliborz

Stomatologia Fudalej równa się również ortodoncja Żoliborz! Posiadamy najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt do rentgenodiagnostyki oraz własne laboratorium protetyczne. Profesjonalnie przygotowany personel pomoże z uśmiechem, bez strachu i bezboleśnie przejść przez wszystkie zabiegi. U nas każdy pacjent poczuje się wyjątkowo.

  • implantologia
  • implantoprotetyka
  • protetyka stomatologiczna
  • korony i licówki
  • mosty protetyczne
  • ortodoncja Smileline
  • wybielanie zębów
  • diagnostyka stomatologiczna
  • profilaktyka stomatologiczna
  • profesjonalna higiena dentystyczna

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ!