Protetyka

Protetyka zajmuje się nie tylko uzupełnianiem braków w uzębieniu czy przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia, ale również poprawą estetyki zębów, czyli kreację uśmiechu.

Współczesne  leczenie protetyczne można uznać za proces rehabilitacyjny, który poprzez odtworzenie braków uzębienia wpływa znacząco na psychiczną strefę pacjenta, umożliwiając mu prawidłowe funkcjonowanie.

Główną, choć nie jedyną formą leczenia protetycznego jest stosowanie różnego typu konstrukcji protetycznych zarówno stałych (osadzanych na stałe) tj. korony czy mosty; wyjmowanych umożliwiających przeprowadzanie zabiegów higienicznych poza jamą ustną oraz kombinowanych (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Leczenie protetyczne jest także integralną częścią leczenia zespołowego, które zapewnia zdrowy i piękny uśmiech. Warto też pamiętać, że współczesna protetyka oznacza nowoczesną, cyfrową technologię: cyfrowe projektowanie uśmiechu, cyfrowe planowanie prac protetycznych i automatyczne, cyfrowe frezowanie gotowych mostów i koron protetycznych. Współczesna protetyka to cyfrowa protetyka!

Serdecznie zapraszamy!

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Jeśli macie Państwo pytania to prosimy o telefon lub wypełnienie formularza. Odpowiadamy szybko i konkretnie.

Jeśli jesteście gotowi na konsultację to serdecznie zapraszamy do jednej z naszych placówek. Konsultacja potrwa nie dłużej niż 30 minut!

Wyślij zapytanie >>>

POZNAJ NAS BLIŻEJ