Implantologia

Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii, nie maskuje braku zębowego, ale odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający nowy ząb.

Coraz częściej stosowanym sposobem uzupełnienia braków zębowych jest leczenie implantoprotetyczne. Metoda polegająca na wprowadzeniu śródkostnych wszczepów stanowiących nośnik dla odbudowy protetycznej.

W przypadku stosowania wszczepów mamy więc do czynienia z leczeniem interdyscyplinarnym, chirurgiczno-protetycznym, a ściślej implantoprotetycznym.

Implantologia, czyli leczenie implantologiczne lub leczenie z wykorzystaniem implantów dentystycznych umożliwia uzupełnienie nie tylko braków pojedynczych zębów, ale również rozległych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Sukces tej metody w dużej mierze zależy od prawidłowego zaplanowania leczenia. Tytanowy implant charakteryzuje się doskonałą biozgodnością, w pewnym sensie może zastąpić naturalny korzeń. W przeciwieństwie jednak do naturalnego korzenia ulega także całkowitemu i bezpośredniemu połączeniu z tkanką kostną, umożliwiając tym samych na wykonanie trwałej, funkcjonalnej i estetycznej odbudowy.

Serdecznie zapraszamy

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Jeśli macie Państwo pytania to prosimy o telefon lub wypełnienie formularza. Odpowiadamy szybko i konkretnie.

Jeśli jesteście gotowi na konsultację to serdecznie zapraszamy do jednej z naszych placówek. Konsultacja potrwa nie dłużej niż 30 minut!

Wyślij zapytanie >>>

POZNAJ NAS BLIŻEJ