Endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej  zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych, znajdujących się wokół korzenia zęba.

Najczęstszą przyczyną chorób miazgi i w efekcie leczenia kanałowego są powikłania choroby próchnicowej. Bakterie zawarte w głębokiej zmianie próchnicowej oddziałują na miazgę zęba powodując zapalenie, zmiany okołowierzchołkowe i dolegliwości bólowe. Leczenie polega na oczyszczeniu systemu kanałów zęba z bakterii i szczelnym ich wypełnieniu.

Prawidłowe leczenie kanałowe wymaga od lekarza bardzo dobrej znajomości anatomii zębów i morfologii systemu kanałowego zęba, ale również niebywałej cierpliwości. Natomiast nowoczesne metody leczenia endodontycznego sprawiają, że leczenie kanałowe stało się bezbolesne, a jego efekty wysoce przewidywalne.

Jeśli planujecie jakąkolwiek terapię stomatologiczną – np. rekonstrukcję protetyczną w celu uzyskania nowego, pięknego, radosnego i zdrowego uśmiechu to wyleczenie zachowawcze wszystkich zębów, w tym tych zębów które wymagają leczenia kanałowego, to pierwszy krok aby przeprowadzić kompleksową terapię stomatologiczną!

Serdecznie zapraszamy!

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Jeśli macie Państwo pytania to prosimy o telefon lub wypełnienie formularza. Odpowiadamy szybko i konkretnie.

Jeśli jesteście gotowi na konsultację to serdecznie zapraszamy do jednej z naszych placówek. Konsultacja potrwa nie dłużej niż 30 minut!

Wyślij zapytanie >>>

POZNAJ NAS BLIŻEJ