Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna pozwala na wykonywanie wielu działań medycznych, które stanowią samodzielną formę leczenia lub przygotowują pacjenta do dalszych zabiegów.

Działania operacyjne z zakresu chirurgii stomatologicznej nie ograniczają się tylko i wyłącznie do usuwania zębów. Przede wszystkim przyczyniają się do utrzymania  zdrowia całej jamy ustnej i okolic jej przyległych takich jak szczęka, żuchwa, zatoki, język, wargi, gruczoły ślinowe.

Do zakresu działań chirurgii stomatologicznej należy m.in. usuwanie zębów – w tym również ósemek tak zwanych „zębów mądrości”, odsłanianie zębów zatrzymanych, usunięcia wierzchołka korzenia, torbieli oraz wszelkich zmian na błonie śluzowej, podcinanie wędzidełek warg i języka, leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki, a także leczenie chorób przyzębia, nowotworów łagodnych oraz niektórych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna to także szereg zabiegów nieodłącznie związanych z implantologią: zabiegi podnoszenia dna zatoki szczękowej  oraz zabiegi z zakresu GBR i GTR czyli zabiegów regeneracyjnych kości (GBR) i tkanek miękkich (GTR) pozwalających na odtworzenie tkanek utraconych w wyniku  braku zębów, nowotworów i urazów.

Serdecznie zapraszamy!

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Jeśli macie Państwo pytania to prosimy o telefon lub wypełnienie formularza. Odpowiadamy szybko i konkretnie.

Jeśli jesteście gotowi na konsultację to serdecznie zapraszamy do jednej z naszych placówek. Konsultacja potrwa nie dłużej niż 30 minut!

Wyślij zapytanie >>>

POZNAJ NAS BLIŻEJ